Instrukcja montażu
- Przygotować otwory w murze w sposób zapewniający swobodne osadzenie parapetu , zakładając wpust w mur ok. 3 – 8 cm. na jedną stronę.
- Zabezpieczyć parapet przed uszkodzeniami montażowymi, jednak tuż po montażu należy usunąć wszystkie tzw. klejące zabezpieczenia tj. np. taśmy malarskie
- Sprawdzić, czy montowany parapet mieści się w otworach.
- Na krawędź parapetu przylegającą do okna nanieść cienką warstwę sylikonu w celu uszczelnienia. Należy stosować sylikon w kolorze dopasowanym do parapetu i okna lub bezbarwny.
- Podsunąć parapet do okna tak, aby jego krawędź osadzić w przygotowany w oknie do tego celu felc lub pod ościeżnicę na głębokość ok. 1cm.., jednocześnie stosując niewielki spadek (ok.-1%) celem uniknięcia utrzymywania się wilgoci, w kierunku wnętrza pomieszczenia (rysunek poniżej).
- Usztywnić parapet poprzez wyklinowanie od dołu i od góry. W zależności od długości parapetu stosować kliny od dołu oraz stemple od góry, a w miarę wzrostu długości parapetu stosować większą ilość klinów i stempli
- Przed wypełnieniem pianką poliuretanową tylko NISKOPRĘŻNĄ należy pamiętać o ewentualnym ponownym zabezpieczeniu wszystkich powierzchni lakierowanych przed nadlewami z pianki niskoprężnej.
- Po utwardzeniu pianki usunąć wszelkie nadlewy i obrobić otwory w murze.
GWARANCJA
- Producent udziela rocznej gwarancji na parapety wewnętrzne. Okres gwarancji rozpoczyna się z datą wystawienia dowodu sprzedaży.
- Każdy parapet należy przed montażem sprawdzić pod kątem wymiarów, uszkodzeń mechanicznych, widocznych usterek tj. zarysowań, ubytków lakieru lub okleiny. W przypadku montażu parapetów z wadami producent nie uwzględnia roszczeń, a takie parapety wykluczone są z postępowania reklamacyjnego.
- Parapety lakierowane i fornirowane są wysokogatunkowymi produktami drewnopochodnymi. Dlatego, podobnie jak inne produkty tego rodzaju, reagują na ekstremalne zmiany klimatyczne.
- Parapety należy montować tylko w suchych pomieszczeniach, po całkowitym zakończeniu prac murarsko-tynkarskich.
- Nie wolno montować parapetów wewnętrznych bez uprzedniego zamontowania parapetów zewnętrznych, jak również w pomieszczeniach nie ogrzewanych i na wolnym powietrzu.
- Bezpośrednio po montażu w pomieszczeniach ogrzewanych należy zmniejszyć ogrzewanie do minimum przez okres około 20 dni celem aklimatyzacji parapetów
- Uszkodzenia parapetów spowodowane niewłaściwym samodzielnym montażem i działaniem wilgoci nie stanowią podstaw do reklamacji.
- Należy pamiętać iż pianka montażowa niskoprężna łączy się ze strukturą parapetu powodując stałe uszkodzenie jego powierzchni. Dlatego też przed montażem należy zabezpieczyć wszystkie widoczne krawędzie taśmą lub folią
- Zróżnicowana kolorystyka i zmiana barwy (ciemnienie) na skutek działania promieni słonecznych są naturalnymi cechami drewna i nie podlegają reklamacji.
- Parapety należy pielęgnować na sucho lub lekko zwilżoną szmatką.
- Nie wolno stosować środków do szorowania lub żrących proszków/płynów
- Trwałe narażenie parapetów jak i innych produktów drewnopodobnych na działanie wody lub wysokiej wilgoci (np. wyciekająca woda z doniczek) może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń.
- Celem uniknięcia zarysowań pod wszelkiego rodzaju doniczki, podstawki itd. należy przykleić filce zabezpieczające
- Uwaga, docinanie parapetów we własnym zakresie powoduje uszkodzenie powłoki zewnętrznej oraz utratę właściwości wodoodpornych przez co następuje utrata gwarancji.
- Karta gwarancyjna bez daty, pieczęci, podpisów oraz dowodu zakupu jest nieważna.